Squash

Squash je hra pro dva hráče podobná tenisu. Hraje se na uzavřeném hřišti speciálními raketami a míčkem na squash.

Z historie

Na počátku 19. století se objevila jiná varianta jíž tehdy dobře známé hry tenisu. Postarali se o ni chovanci ve věznici Fleet v Londýně, když si svůj pobyt za mřížemi krátili údery míčku o zeď za pomoci rakety a vymysleli tak hru „Rackets“ („rakety“). Tato hra se rozšířila na některé anglické školy.

A právě na jedné z nich se zrodil nový sport squash. Bylo to kolem roku 1830 na škole Harrow, kde se skupina studentů nemohla dostat na vytížený kurt pro rakety. Proto začala trénovat s míčkem z indické gumy údery o stěny a objevila, že se míček od stěn neodráží, ale při dopadu na stěnu se „rozplácne“. Tato varianta hry se zakrátko prosadila a stala se natolik populární, že v roce 1864 byly na Harrow vybudovány první čtyři squashové kurty a squash byl oficiálně uznán jako sport. Jako první byly stavěny kurty na školách a universitách v Anglii a později se začaly objevovat i kurty klubové.

[zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Squash]
a-squash.jpg bez-komentare.jpg detsky-koutek.jpg hrajeme-divadlo.jpg kdo-si-hraje-nezlobi.jpg kurty.jpg modelove-predvadi-jak-se-to-hraje.jpg squash.jpg